Bu ürünü %13 indirimle 70,00TL'ye satın alabilirsiniz.

%13 indirimli

Gold Wings Premium Mürekkep Balığı Kemiği Gaga Taşı Büyük Boy

Markalar Gold Wings
Barkod: 8680468042082
Hesaplanıyor..
70,00TL 80,00TL
23.33 TL'den başlayan taksitlerle
Gold Wings Premium Mürekkep Balığı Kemiği Gaga Taşı Büyük BoyKafes kuşlarının gaga bakımlarını yapmaları için ideal bir üründür. Kuşar doğal hayatlarında gagalarını sert cisimleri gagalayarak gıda maddelerini parçalayan ve öğüten bir yapı almasını sağlarlar. Gaga sürekli yumuşak ve hazır gıdalar ald... Devamını oku...
Açıklama

Gold Wings Premium Mürekkep Balığı Kemiği Gaga Taşı Büyük Boy

Kafes kuşlarının gaga bakımlarını yapmaları için ideal bir üründür. Kuşar doğal hayatlarında gagalarını sert cisimleri gagalayarak gıda maddelerini parçalayan ve öğüten bir yapı almasını sağlarlar. Gaga sürekli yumuşak ve hazır gıdalar aldıklarında gaga zamanla uzar ve deforme olur. Bunun önüne geçmek için kafese astığınız gaga taşları kuşun gaga bakımına yardımcı olacaktır. Kuşun kafes içerisinde rahat uzanabileceği bir yere asılması tavsiye edilir. Zaman içerisinde deforme olan gaga taşları yenisi ile değiştirilmelidir.

Kuşlar için gaga taşı neden önemli?

Sık sık online alışveriş sitelerinde en az kuş yemi kadar rastladığımız gaga taşları kuşlar için hayati önem arz etmektedir. Kuşlar anatomik olarak beslenme şekillerine göre gaga yapıları farklılık gösterir. Gaga kuşların gıdalarını aldıkları organdır ve sindirim gaga ile başlamaktadır. Gaga alınan gıdaların parçalanması, gıdanın alınması

ve yutağa aktarılmasında etkili bir organdır. Doğal ortamlarda yaşayan kuşlar kendi gaga bakımlarını sert ağaçlar gıdalar ve taşlarla törpüleyerek yapmaktadır. Bu gaganın keskinleşerek gıdanın kolay parçalanmasını sağladığı gibi gaganın ölü dokularının atılmasına da yardımcı olur.

gaga her zaman parlak görünümde olmalıdır. Sağlıklı bir kuş gagası canlı ve parlaktır. Gaga herhangi bir hastalık olmaksızın uç kısımlarında uzamalar ve pürüzler gaga bakımının olmadığı anlamına gelmektedir. Özellikle kafes kuşlarında kuşların gaga bakımını kendileri yapmaları için doğal yada yapay gaga taşları üretilmiştir. Bu gaga taşlarına dokunarak sürtünerek hatta yiyerek gaga bakımını yaparlar.

doğal olarak kalsiyum esaslı gaga taşları tercih edilmekle birlikte son zamanlarda yapay içerisine kuşların gereksinimi olan mineral ve vitaminlerin eklendiği gaga taşlarıda üretilmekte . Mürekkep balığı kemiği alarak adlandırılan gag taşları oldukça revaçtadır.

Sert ağaçlar yada oyuncaklardan yapılan hem kafese estetik katan hem de kuşların keyifle vakit geçirmesini sağlayan gaga taşları yada oyuncaklar üretilmektedir ki bunlar oldukça işlevseldir.

Gaganın uzaması yada bakımsız olması kuşunuzun sağlığını direkt olarak etkilemektedir. Yem alımı bozulmakta. Açlık baş göstermektedir. Uzayan gaga mantar enfeksiyonuna yatkınlığı arttırmakta ve gaga çürümelerine sebep olmaktadır. Sizde kuşunuzun sağlığı için ister oynasın ister oynaması ama ihtiyaç duyduğunda kullanmasını düşünerek kafeste mutlaka gaga taşı bulundurun.

Yorumlar (0)

Yorum Yap

Oturum Aç
Yukarı Çık