Bu ürünü %0 indirimle 50,00TL'ye satın alabilirsiniz.

BETTA

Markalar Markasız
Barkod: BETTA
Ürün tükendi!
Açıklama

Akvaryum camiasının duruşuyla, endamıyla en asil balıklarından biri olan betalar, ülkemizde oldukça geniş hayran kitlesine hitap eder. Kendi türü ile bu kadar anlaşamayan başka bir balık türü (flowerhornları saymazsak) belki de yoktur. Her ne kadar kendi türleri ile geçinemeseler de bazı balık türleriyle araları gayet iyidir aslında. Sanki her an kavga edecekmiş gibi tetikte olan bakışları, ağır abi yüzüşleri akvaryumda her an bir sorun çıkacak hissi verir insana…

Yüzlerce çeşit renkleri ve formu olan beta balıklarını, hemen hemen bütün pet shoplarda görmeniz mümkündür. Dikkat ettiğiniz üzere çok küçük hacimli akvaryumlarda yada bardaklarda sergilenir. İlk bakışta herkesin bu konuya olumsuz yaklaşması gayet normal. Ancak çok büyük hacimli akvaryumlarda da olsalar hareket etmeyi sevmediklerinden yine akvaryumun bir köşesinde sakince duracaklardır.

Beta balığı alınırken dikkat edilmesi gerekenler;

  1. Beta balığınızın tüm kuyruk ve yüzgeçlerinin tamamen açık olması, sağlıklı bir balık olduğu anlamına gelir. Yere sinmiş, pek hareket etmeyen bir balıkta birçok hastalık olabilir.
  2. Balığınızın gözlerini kontrol etmelisiniz. Çok küçük ve koyu renkli gözleri olduğu için fungus yada göz körlüğünü fark etmeyebilirsiniz.
  3. Kuyruğu yıpranmış yada parçalanmış olmamalı. Belki de bir deri hastalığı geçiriyor olabilir.
  4. Yüzüşünde herhangi bir anormallik olmamasına ve karın bölgesinin içeri çökük olmamasına dikkat etmelisiniz.
  5. Betanın bir çok formu olduğunu, aldığınız betanın taşıdığı genleri iyi olarak yansıtıp yansıtmadığına karar vermelisiniz.
Yorumlar (0)

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
Yukarı Çık